Medlemmer Af Lokalrådet


Repræsentanter for foreninger og institutioner mm.

Repræsentanter Navn Adresse Telefon nr. E-mail
Antenneforeningen Rene Weiss
Aamand
Agertoftevej 8 40 85 37 81 aamand@tuknet.dk
Dagli’ Brugsen Bodil Bangsgaard Thyras Vænge 22 30 23 75 08 bangsgaard@tuknet.dk
Erhvervsdrivende Karl Erik Plagborg Sindbjerglundvej 16 20 25 16 88 ke@plagborg.dk
Eventyrhaven Nicolai Jensen 22 35 26 26 Nicolai.v.jensen@hotmail.com
KFUM Spejderne Anders Havreballe Grejsbjergvej 5, 7100 Vejle 20 78 69 42 andershavreballe@spejdernet.dk
Landbruget Aage Poulsen Agersbølvej 21 61 60 13 13 l.l.poulsen@live.dk
Lindved Gymnastikforening Hans Weber Birkevej 23 30 16 72 68 hw@privat.dk Næstformand, sekretær
Lindved Hallen Michael Hougaard Mølleager 55 24 41 54 05 hougaard79@hotmail.com
Lindved Skolebestyrelse Anders Juul Agersbølparken 19 juul.add.in@gmail.com
Lindved Sognegård Erik Nielsen Kløvermarksvej 3 21 45 66 97 inger-eriknielsen@tuknet.dk
Lindved Vandværk Lars Bering
Lærkegaard
Ulkærvej 9 75 85 10 18 vand@vejle-anlaeg.dk
Lokalhistorisk Forening Jens Palmelund Engtoftevej 5 50 51 14 97 jensvpj@gmail.com,
Missionshuset Leif Andersen Sindbjerglundvej 10 40 63 70 74 sindbjerglund@gmail.com
Sindbjerg Kirke Poul Helgesen Kløvermarksvej 4 25 44 41 89 poulhelgesen@gmail.com
Sognegårds‑ foreningen Carl Johan Nyborg Sindbjerglundvej 8 61 39 14 78 cjnyborg@gmail.com

Ildsjæle / medhjælpere

Medhjælper Alice Tørnqvist Lindehaven 22 91 35 42 alice.tornqvist56@gmail.com Kasserer
Medhjælper Arne Henriksen Højagervej 8 75 85 12 03 hojagervej8@mail.dk
Medhjælper Kurt Lundstad Agersbølparken 23 66 50 22 kurtlundstad@gmail.com
Medhjælper Irene Kristensen Thyras Vænge 13 22 48 24 37 ikr@martinsen.dk Revisor
Medhjælper Jannie Andersen Lindevænget 1 60 19 35 65 jannieandersen3@gmail.com
Medhjælper Karsten Østergaard Thyras Vænge 58 20 83 82 11 karstenostergard@gmail.com
Medhjælper Kelvin Guldberg Viborg hovedvej 34 27 12 99 25 kelvin@godmail.dk
Medhjælper Mads Sørensen Høvenhoff Birkevej 5 60 68 67 15 madsshovenhoff@gmail.com Webmaster
Medhjælper M Max Matthäi Gl Landevej 56 61 61 36 23 max@matthai.dk Formand