Skip to content

Medlemmer Af Lokalrådet

Børnehaven Eventyrhaven
Jannie Andersen
Agersbølparken 32
Tel: 60193565
Email: jannieandersen3@gmail.com

Dagli’ Brugsen
Jan Amstrup
Engtoftevej 1
Tel: 40851501
Email: Jan.Amstrup@Tuknet.dk

Børn, unge og voksne i Missionshuset
Leif Andersen
Sindbjerglundvej 10
Tel: 40637074
Email: sindbjerglund@gmail.com

Landbruget (Landsorganisation)
Aage Poulsen (Kasserer i Lokalrådet)
Agersbølvej 21
Tel: 61601313
Email: l.l.poulsen@live.dk

Antenneforeningen
Henrik Nansen
Højagervej 13
Tel: 24607635
Email: hanhen@tuknet.dk

Lindved Hallen
Egon J. Hansen
Mølleager 48
Tel: 20321576
Email: ejulh@tuknet.dk

Sindbjerg Kirke
Allan Kristensen
Møllevænget 33
Tel: 21671413
Email: akr.sindbjerg.mr@pc.dk

Lindved Skolebestyrelse
Mikkel Max Matthäi (Formand i Lokalrådet)
Gl. Landevej 56
Tel: 61613623
E-mail: max@matthai.dk


Sognegårdsforeningen
Carl Johan Nyborg
Sindbjerglundvej 8
Tel: 61391478
Email: cjnyborg@gmail.com

Lindved Sognegård
Erik Nielsen
Kløvermarksvej 3
Tel: 21456697
Email: inger-eriknielsen@tuknet.dk

KFUM Spejderne
Anders Havreballe
Grejsbjergvej 5, Grejs
Tel: 20786942
Email: andershavreballe@spejdernet.dk

Erhvervsdrivende i Lindved
Per Thomsen
Rommes Ager 2
Tel: 75852128
Email: auto@karrosserigaarden.dk

Lindved Vandværk
Lars Bering Lærkegaard
Ulkærvej 9
Tel: 26 54 97 63
E-mail: vand@vejle-anlaeg.dk

Lokalhistorisk Forening
Mogens l. Thomsen
Agersbølparken 17
Tel: 21409859
Email: mogenst@tuknet.dk

Lindved Gymnastikforening
Hans Weber (Næstformand og sekretær i Lokalrådet)
Gl. Landevej 34
Tel: 30167268
Email: hw@privat.dk

____________________________________________________________________________________________________

Øvrige medlemmer/Ildsjæle

Karsten Østergård
Thyras Vænge 58
Tel: 20838211
Email: Karstenostergard@gmail.com

Mads S. Høvenhoff (App og webansvarlig)
Birkevej 5
Tel: 60686715
Email: lindvedlokalraad@gmail.com

Kelvin Guldberg
Viborg Hovedvej 34
Tel: 27129925
Email : kelvin@godmail.dk

Arne Henriksen
Højagervej 8
Tel: 75851203
E-post: hojagervej8@mail.dk

____________________________________________________________________________________________________

Lokalrådets revisor

Irene Kristensen
Thyras Vænge 13
Tel: 22482437
Email: ikr@martinsen.dk