Skip to content

Medlemmer Af Lokalrådet

Børnehaven Eventyrhaven
Jannie Andersen
Agersbølparken 32
Tel: 60193565
Email: jannieandersen3@gmail.com

Dagli’ Brugsen
Bent Poulsen
Møllevænget 27
Tel: 20 22 14 31
Email: bent.poulsen@hedensted.dk 

Sognegårdsforeningen

Carl Johan Nyborg
Sindbjerglundvej 8
Tel: 61391478
Email: cjnyborg@gmail.com

Lindved Sognegård
Erik Nielsen
Kløvermarksvej 3
Tel: 21456697
Email: inger-eriknielsen@tuknet.dk

Børn, unge og voksne i Missionshuset
Leif Andersen
Sindbjerglundvej 10
Tel: 40637074
Email: sindbjerglund@gmail.com

KFUM Spejderne
Anders Havreballe
Grejsbjergvej 5, Grejs
Tel: 20786942
Email: andershavreballe@spejdernet.dk

Landbruget
(landsorganisation – ingen lokal hjemmeside)
Aage Poulsen
Agersbølvej 21
61 60 13 13
Email: l.l.poulsen@live.dk

Erhvervsdrivende i Lindved
Per Thomsen
Rommes Ager 2
Tel: 75 85 21 28
Email: auto@karrosserigaarden.dk

Antenneforeningen
Henrik Nansen
Højagervej 13
Tel: 24 60 76 35
Email: hanhen@tuknet.dk

Lindved Gymnastikforening
Hans Weber (næstformand og sekretær)
Gl. Landevej 34
Tel: 30 16 72 68
Email: hw@privat.dk

Lindved Hallen
Egon J. Hansen
Mølleager 48
Tel: 20 32 15 76
Email: ejulh@tuknet.dk

Lindved Skolebestyrelse
Mikkel Max Matthäi
Gl. Landevej 56
Tel: 61613623
E-mail: max@matthai.dk

Lindved Vandværk
Lars Bering Lærkegaard
Ulkærvej 9
Tel: 26 54 97 63
E-mail: vand@vejle-anlaeg.dk

Sindbjerg Kirke
Allan Kristensen
Møllevænget 33
Tel: 21 67 14 13
Email: akr.sindbjerg.mr@pc.dk

Sindbjerg Sogns Lokalhistoriske Forening
Jørgen Madsen
Gl. Landevej 46
Tel: 60 62 28 86
Email: jmads@hotmail.dk


Øvrige medlemmer:

Mikkel Max Matthäi (Formand i Lokalrådet)
Gl. Landevej 56
Tel: 61613623
E-mail: max@matthai.dk

Karsten Østergård
Thyras Vænge 58
Tel: 20 83 82 11
Email: Karstenostergard@gmail.com

Mads S. Høvenhoff (App og webansvarlig)
Birkevej 5
Tel: 25 28 17 21
Email: madsshovenhoff@gmail.com

Arne Henriksen
Højagervej 8
Tel: 75 85 12 03
E-post: hojagervej8@mail.dk

Kelvin Guldberg
Viborg Hovedvej 34
Tel: 27 12 99 25
Email : kelvin@godmail.dk

Aage Poulsen (kasserer)
Agersbølvej 21
Tel: 61 60 13 13
Email : l.l.poulsen@live.dk

Lokalrådets revisor:
Irene Kristensen
Thyras Vænge 13
Tel: 22 48 24 37
Email: ikr@martinsen.dk